Vilciņi | Dzīvnieki
299
page-template-default,page,page-id-299,unselectable,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

`

Baltā Leghornas

sīkāk

Aktīva, ziņkārīga, uzturā diezgan prasīga vieglās šķirnes vista. Olu dēšanā pilnībā attaisno barībā izmantoto patēriņu. Dēšanas aktivitāti saglabā 4-5 gadus. Dēj lielas, baltas olas.

3
6
2
Sudraba Leghornas

sīkāk

Aktīva vieglās šķirnes vista, ar izteikti garenu ķermeņa formu, kas raksturīga legornei. Gaiļu spalvu krāsas atšķiras no vistu. Ir perēšanas instinkts. Dēj baltas olas.

Cream Legbar

sīkāk

Krāšņa un cēla vieglās šķirnes vista, labprāt perē un vadā cālēnus. Šīs šķirnes gaiļi ir vareni sava ganāmpulka sargi pret vanagiem. Vistas dēj zili zaļganas, vidēja izmēra olas.

Australorp

sīkāk

Izturīga smagās šķirnes vista ar lielu ķermeņa masu. Pieticīga barības ziņā ar pasaules rekordistes statusu olu dēšanā. Ir perēšanas instinkts. Dēj krēmkrāsas olas.

Rhode Island Red

sīkāk

Mierīga smagās šķirnes vista ar prāvu ķermeņa masu. Gaiļiem piemīt izteikts ganāmpulka sargāšanas instinkts, bet draudzīgi cilvēkiem. Ir perēšanas instinkts. Dēj vidēja izmēra krēmkrāsas olas.

Welsummer

sīkāk

Ļoti mierīga, klusa smagās šķirnes vista ar krāšņu spalvojumu. Izteikts perēšanas instinkts. Ļoti labas cāļu mātes. Dēj lielas, tumši brūnas olas ar raibumiem.

Ņūhempšīras + Dominate red

sīkāk

Vairāku šķirņu krustojuma vista, kuras pamatā ir Ņūhempšīras. Vienkārši sakot, mājas apstākļiem ļoti labi piemērota vista. Ātri aug, liela ķermeņa masa, it sevišķi gaiļiem. Olas sāk dēt 5,5 mēn. vecumā. Dēj gaiši brūnas, liela izmēra olas.

Pērļu vistas

sīkāk

Ļoti izturīgi, skaļi putni, kuri ir labi briesmu ziņotāji pārējām putnu sugām. Perfekti nekaitīgas barības noteicēji. Viegli audzējami. Laba ķermeņa gaļas masa attiecībā pret ķermeņa izmēru. Dēšanas periods no februāra līdz oktobrim. Dēj nelielas bēšīgi raibas olas ar izcilu garšu un stingru čaumalu. Ļoti vērtīgas uzturā. Olu izmērs palielinās ar katru dēšanas sezonu. Šo putnu olas un gaļa ieteicama uzturā bērniem.

Indijas skrējējpīle jeb pudeļpīle

sīkāk

Izturīgi, mazprasīgi, samērā klusi putni. Tīrīgākas atšķirībā pret citām pīļu šķirnēm. Teicami dārza sanitāri cīņā ar gliemežiem. Pateicoties savam vieglajam un staltajam ķermenim saudzīgi dārznieki. Ļoti labas dējējas, ar savu izdēto olu daudzumu pārspēj daudzas vistu šķirnes. Dēj pelēcīgi baltas un gaiši zaļganas, liela izmēra olas. Olām nepiemīt pīļu olu garša. Olas ļoti labi izmantojamas konditorejā. Tik gan jāņem vērā, ka visas šīs labās īpašības piemīt tīršķirnes Indijas skrējējpīlēm, tiklīdz tās sakrustojas ar citām šķirnēm, kas notiek samērā bieži saimniecībās, turot kopā ar citām pīļu šķirnēm, tās zaudē daļu no šīm īpašībām.

Baltās un pelēkās zosis

sīkāk

Izturīgi, graciozi un skaļi putni. Ļoti labi sargi un ziņotāji. Spēj atšķirt pat  svešas mašīnas no saimniecībā esošajām. Pieticīgi barības un turēšanas ziņā. Pārtiek pārsvarā  no zāles un citiem augu valsts produktiem. Ļoti ātraudzīgi. Četru mēnešu vecumā sasniedz pieauguša putna  kautķermeņa 5-7 kg svaru. Izdēto olu daudzums ir atkarīgs no šķirnes. Ir perēšanas instinkts.  Pateicoties labam vaislas materiālam un veiksmīgajam krustojumam mūsu ganāmpulka aktīvais dēšanas periods ir no decembra līdz maijam. Zoss izdēj sezonā 50 – 70 baltas olas. Vidēji olas svars ir no 150-180 gr. Pirmajā dēšanas sezonā zoss izdētais olu daudzums un izmērs ir mazāks. Zosu audzēšana ir viens no lētākajiem gaļas ieguves veidiem.

29
27
Kubaņas zosis

sīkāk

Izturīgi un ļoti graciozi putni ar spēcīgu balsi. Barības ziņā pieticīgi. Ķermeņa masa sasniedz 3-4 kg. Pateicoties saviem garajiem kakliem un staltajai stājai tautā dēvētas par gulbju zosīm. Izceļas zosu šķirņu vidū ar izdēto olu daudzumu. Gadā izdēj 80-100 olām. Dēšanas sezonas periods ilgst 7-8 mēneši.

Truši

sīkāk

Truši ir gādāti no sertificētām trušu audzētavām ar cilts dokumentiem.
Kalifornijas šķirne sevi pilnībā attaisno kā gaļas šķirne. Samērā nelielajā kaulķermenī ir liela gaļas masa.
Izturīgi, labi barojas, skaita ziņā lieli un veselīgi trušu metieni.
Trušu gaļa ir izcils pārtikas produkts bērniem.

36
35
34
error: