Vilciņi | Iesācējiem
260
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-260,unselectable,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Pieci noteikumi, kuri
jāievēro, lai vistu saime dzīvotu zaļi.
Telpa
Jo vairāk vietas, jo mazāk problēmu. Vistām ir vajadzīga silta, sausa bez caurvēja mītne, ne vēsāka kā -1 un ne karstāka +25 grādi. Ja vistas tiek turētas nožogojumā nevis brīvā vaļā noteikti jāraugās, lai tām vasaras karstajā laikā būtu kāda ēnaina vieta, kur patverties no saules.
Higiēna
Tīrība – tas ir svarīgi. Regulāri tīrot, tas daudz laika neprasa. Pakaišiem der salmi, ēveļskaidas, kūdra. Ziemas periodā, kad ārā sniegs, kūtī jāparedz vieta, kur būs smiltis vai koksnes pelni, lai varētu pērties, tādā veidā atbrīvojoties no spalvu un ādas parazītiem. Šim pasākumam der liela, sekla bļoda vai kaste.
Barība

Vienai vistai dienā ir nepieciešama pilnvērtīga kombinētā spēkbarība 125 g ar pietiekamu proteīna un tauku saturu.
Barojot ar graudiem, barības normas būs nedaudz lielākas.
Jāparedz arī, lai būtu daudzveidība. Kvieši, mieži, auzas,
kukurūza, zirņi, pupas, vārīti kartupeļi, burkāni, svaigas bietes,
kāposti, ķirbji un vasarā noteikti zāle.
Barības pamat sastāvdaļa ir kvieši.
Vistas būs priecīgas, ja jūs padalīsieties
ar to, kas palicis pāri no ģimenes kopgalda –
zupa, biezpiens, piens, kefīrs utt. Tādejādi spēsiet nodrošināt vajadzīgo uzturvielu daudzumu.
Vistām uzturā ir obligāti nepieciešama grants, smalkie akmentiņi un kaļķis.

Ūdens
Dzeramais ūdens ir ļoti svarīgi, jo olas sastāvā, tas ir 80%. Piemeklējot atbilstošu trauku, kas ir pietiekami augsts, lai to nepiekašātu ar netīrumiem, 1x reiz dienā ieliet svaigu ūdeni, tas daudz rūpju neprasīs. Ir nopērkamas speciālās dzirdnes, bet lieliski der arī 5 l spainītis, nolikts starp diviem ķieģeļiem, lai neapgāž. Jāņem vērā, ka dziļus traukus nedrīkst likt mazākiem putniem, cāļiem, jo tie var noslīkt. Dienā vista izdzer (+/-) 250 ml ūdens.
Gaisma
Vistu mītnei jābūt apgaismotai tā, lai vasaras periodā pietiktu ar dienas gaismu, bet ziemas periodā ir nepieciešams papildus apgaismojums, lai vista varētu uzņemt dienas laikā nepieciešamo barības daudzumu un dētu olas.
Protams, tam visam pāri ir regulāra rūpe un atbildība par dzīvu būtni.
error: